BAŚNIOWY AMBARAS

Utworzono dnia 23.06.2017

23 czerwca odbyło się przedstawienie „Baśniowy ambaras” zrealizowanego na podstawie tekstu Doroty Dankowskiej. Spektakl przygotowały klasy IIIa i IIIb pod kierunkiem pani Marioli Jankowskiej. Przedstawienie to zachęcało do czytania książek, bo naprawdę warto czytać, gdyż rozwija ono wyobraźnię każdego dziecka. W bajce dzieje się dużo dziwnych wydarzeń. Złe czarownice pomieszały bajki: Krasnale i Królewna Śnieżka opuścili chatkę, blok sobie wybudowali, Baba Jaga zaczęła pracować w branży turystycznej, Jaś i Małgosia rozpaczają nad stratą chatki z piernika. Prawdziwy ambaras.

A wszystko dlatego, że dzieci nie mają wyobraźni, ponieważ przestały czytać bajki i baśnie…. Siedzą tylko przed telewizorami, komputerami, tabletami. Na dodatek, Wielcy Bajowie zabronili wszelkich bajkowych przedstawień bo w planach mają wyjazd na wakacje.Na szczęście nad wszystkim czuwali Woźny i Zła królowa. Z pomocą Jasia i Małgosi przywołali Wielkich Bajów i Wróżkę Fantazję, którzy uratowali całą sytuację i bajki dzieciom przywrócili! Dzieci muszą jednak spełnić jeden warunek, muszą regularnie czytać książki.

W przedstawieniu wystąpili:

• W Wielkich Bajów wcielili się – Dawid Hapoń i Igor Zwarra.
  • Baba Jaga – Amelia Jankowska
  • Porządku pilnował Krzysiu Pozorski jako Woźny.
  • O bajki zabiegali Jaś i Małgosia czyli Kasia Gajewska i Radek Kulling.
  • Do bajki powrócili  Krasnoludki: Mędrek- Adrian Wróblewski, Gburek- Oliwia Sośnicka, Nieśmiałek- Zuzia Mulawa,  Gapcio-Wiktoria Owczarek.
  • O los bajek martwiła się Zła Królowa – Natalia Kucińska.
  • Bajki dzieciom przywróciła Wróżka Fantazja – Maja Sokół.
  • Nad całością przedstawienia czuwała – Natalia Szolle.

Przedstawienie miało na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i nie tylko.

Bajki kochane, baśnie najmilsze

Idą za dziećmi życia drogą.

One nigdy nie zdradzą, ale zawsze pomogą.

Mariola Jankowska

BAŚNIOWY AMBARAS