Utworzono dnia 02.06.2022

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

/J.Korczak/

1 czerwca to najradośniejszy dzień w szkole, ponieważ jest to Dzień Dziecka! Skoro to święto naszych dzieci, to nie mogło zabraknąć atrakcji, które czekały na nie od samego rana.

O godzinie 8.00 rozpoczęliśmy krótkim apelem, podczas którego pani dyrektor złożyła życzenia wszystim dziecom i rozdała słodkie upominki. Następnie udaliśmy się przed szkołę, gdzie czekały na nas pokazy zjawisk fizycznych, które przedstawiła Lena Rogalska i Jagoda Bogdanowicz oraz doświadczeń chemicznych przygotowanych przez Adriana Wróblewskiego.

Dzień Dziecka w naszej szkole to tradycyjnie dzień bez lekcji i mundurków. Oprócz tego rodzice przygotowali niespodzianki dla klas IV-VIII i ukryli je poza budynkiem szkoły. Aby je odnależć dzieci musiały iść drogą, którą wskazywały kolorowe strzałki, odnajdywać instrukcje i wykonywać kolejne zadania, które wcale nie były łatwe. Wykonanie 10 pompek, owinięcie głowy papierem toaletowym, czy też odnalezienie liczb ukrytych w zdaniach to tylko niektóre z zadań, które czekały na dzieci. Wszystkie kalsy znalazły swoj skarb, którym był worek pełen słodyczy. Po zabawie na świeżym powietrzu przyszła pora na odpoczynek i posiłek. Dziś każde dziecko otrzymało pysznego hamburgera oraz soczek. Zabawa zakończyła się pokazem wozu strażackiego oraz wyśmienitą zabawą w pianie oraz wodnej kapieli.

Dziękujemy pani Dyrektor oraz Radzie Rodziców za zorganizowanie

świetnej zabawy z okazji Dnia Dziecka!

Utworzono dnia 02.06.2022, 23:20