Jasełka w szkole – Opowieść wigilijna

Utworzono dnia 27.12.2019

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili  zamiast tradycyjnych Jasełek spektakl pt.”Opowieść wigilijna” wg. powieści Karola Dickensa. Spektakl rozpoczął się sceną, w której w dzień Wigilii Bożego Narodzenia Scrooge i Bob siedzą w zimnym kantorze i pracują, a zakończył się odwiedzinami "nowego" Scrooge'a wybierającego się z radością na wigilijny obiad do swojej jedynej siostrzenicy. Nowa wizja "Opowieści wigilijnej" spodobała się każdemu. Mogliśmy oglądać wspaniałe kreacje aktorów -  w roli Scrooge'a (Magda Wojnicz), w roli Felicji ( Wiktoria Czyż), Bob (Kinga Pozorska), duch Marleya (Amelia Jankowska) i pozostali występujący to: Natalia Kucińska, Kontad Kępka, Igor i Radek Kulling, Zosia i Stasiu Bobkowscy, Weronika K., Jaś Jankowski, Zuzia Fangrat, Tymon Kuciński, Magda Podolska, Lena Rogalska, Mateusz Studziński, Klaudia Olszewska, Marysia Gajewska, Emilka Studzińska, Bartek Pakulski oraz soliści: Anna Pelewska, Kasia Gajewska i Dawid Czyż. Trema aktorów (o ile istniała) w ogóle nie rzucała się w oczy. Doskonała znajomość tekstu, choreografia, mimika, scenografia, efekty akustyczne, światło, stroje i muzyka sprawiła, że przedstawienie wciągało i zapierało dech w piersiach. Widownia była pełna podziwu i nagrodziła grę aktorów gromkimi brawami.

„Opowieść wigilijna” w wykonaniu dzieci wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, pojawił się nieoczekiwany, sympatyczny, siwy Pan – Święty Mikołaj. Jak zwykle jego przybycie sprawiło wszystkim wiele radości – były prezenty i śpiew kolęd.

Dyrektor szkoły Pani Wiesława Niedzielska, podziękowała uczniom za występ, nauczycielom za przygotowanie przedstawienia oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączyli się także przybyli goście: Wójt  Wójt Gminy Trąbki Wielkie  Pan Jan Wiczling, Pani Dorota Wittbrodt - dyrektor SP nr 12 w Gdyni wraz z nauczycielami, pani doktor Dorota Bąk,  Państwo Maria i Władysław Ornowscy z Fundacji Pan Władek, Pani dyrektor Kazimiera Kozak, emerytowani pracownicy szkoły, rodzice i absolwenci.

Po spektaklu pani dyrektor zaprosiła wszystkich do wigilijnego stołu, na którym  nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw. Spotkanie  przebiegło w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek oraz wspólnie śpiewanie kolęd

Wszystkim, którzy przeczytają sprawozdanie z Jasełek, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania reki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych ... ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"

Mariola Jankowska

SZKOLNE JASEŁKA