MAJOWE ŚWIĘTA

Utworzono dnia 13.05.2018

Znany i lubiany telewizyjny teleturniej „Kocham Cię Polsko” zagościł w naszej szkole. Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować dla swoich kolegów i koleżanek imprezę przypominającą zasadami i pod względem artystycznym jeden z najbardziej popularnych programów rozrywkowych jakie możemy oglądać na polskich ekranach.  Celem imprezy jest szerzenie postaw patriotycznych i przynależności do Ojczyzny, propagowanie polskiej kultury oraz pogłębianie wiedzy na temat naszego kraju. Turniej odbył się 10 maja w ramach obchodów ŚWIĄT MAJOWYCH w naszej szkole. W zabawie wzięli udział przedstawiciele klas IV-VII, którzy zostali podzieleni na dwie grupy. Pozostali uczniowie dopingowali swoje drużyny jako publiczność.

Uczniowie, którzy reprezentowali swoje klasy to:

IVa – Amelia Jankowska i Oliwia Owczarek

IVb – Kasia Gajewska i Maja Sokół

V – Kinga Pozorska i Magda Wojnicz

VI – Anna Morawska, Marysia Gajewska i Wiktoria Czyż

VII – Malwina Surma, Ola Gajewska i Oliwia Owczarek

W rolę Barbary Kurdej-Szatan wcieliła się uczennica klasy VII Daria Olszewska, która wspaniale poradziła sobie z tym trudnym zadaniem. Mieliśmy też komisję, która skrupulatnie liczyła wszystkie punkty, byli to: Robert Skwiot z klasy VII, Lucjan Kalinowski z klasy VI i pani Halinka Lewańczyk.

W szkolnym teleturnieju wykorzystaliśmy konkurencje pt: „Kronika majowa”, „Wiedza znajomości Hymnu Narodowego”, „Kalambury”, „Ojczyzna-Polszczyzna”, „Jaka to melodia”, „Zagadka” i „5 sekund”. Walka drużyn była wyrównana, wszyscy doskonale znają i kochają naszą Ojczyznę. Zabawa była wspaniała, wszyscy włączali się w śpiew i tańce. Hitem dnia była piosenka „Kocham Cię Polsko”.

Mariola Jankowska

ŚWIĘTA MAJOWE