Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie

PODSUMOWANIE KONKURSÓW CZYTELNICZYCH

Utworzono dnia 01.07.2024

Wielki Maraton Czytelniczy 

Ucz naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym pt. “Wielki Maraton Czytelniczy”. Konkurs ten miał na celu sprawdzić wiedzę z przeczytanych książek, które były zadane przez koordynatorów. Łącznie wszystkich książek i testów było siedem, każdy uczestnik gromadził punkty, najwyższa ilość wygrywa. Potyczki trwały od października do maja. W czerwcu zostali wyłonieni finaliści, laureaci i wyróżnienia. Robert Piernicki po raz kolejny zdobwyróżnienie. 

 

Powiatowy Konkurs “Z książką na Ty” 

Nasza szkoła już po raz kolejny brała udział w Powiatowym Konkursie orgaznizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę w Pruszczu Gdańskim i Szkołę Podstawową w Kłodawie. Konkurs trwał od początku września do końca maja. Składał się z trzech etapów. Etap pierwszy polegał na rozwiązaniu pisemnego testu wiedzy z wybranych lektur. Test pisali reprezentanci swoich szkół z klas od II do VIII. Reprezentant klasy siódmej Filip Knut zajął II miejsce. Drugi etap to “Konkurs Pięknego Czytania” uczniowie z naszej szkoły zmierzyli się z wylosowanym fragmentem książki, który trzeba było pięknie przeczytać. Trzeci etap to “Najlepiej czytająca szkoła” chociaż nasi uczniowie dużo czytają książek to nie udało nam się pokonać większych szkół. Wszystkim gratuluję udziału i wytrwałości 

 

W roku szkolnym 2023/2024 uczennice naszej szkoły przystąpiły do konkursu pt. „Wielka Liga Czytelników.” 

Etap szkolny ukończyły Anna Krakała i Magdalena Kuklinska. Etap wojewódzki odbył się 8 maja drogą elektroniczną.  Niestety nie udało zdobyć się tytułu “Mistrza”, natomiast otrzymały specjalne wyróżnienie za uczestnictwo. 

Justyna Jasińska 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

LEPSZA SZKOŁA

Nie jest kolorowo