POZNAJEMY ZAWODY WETERYNARZA I URZĘDNIKA POCZTOWEGO

Utworzono dnia 25.10.2019

17.10.2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z klasą II i paniami Joanną Osińską i Małgorzatą Brembor wybrali się do lecznicy dla zwierząt. Mieliśmy możliwość poznania pracy weterynarza. Dzieci dowiedziały się czym się zajmuje, jak pomaga i bada zwierzęta, jakie badania zleca, jak je leczy, co podaje aby wyzdrowiały, na co mogą być chore, jak należy opiekować się zwierzątkami i jak się zachowywać w obecności zwierząt których nie znamy. Pan weterynarz pokazał dzieciom swój gabinet, wagę dla zwierząt, gabinet zabiegowy, klatki do rekonwalescencji dla zwierząt po operacjach itp. Przeżycia były niesamowite. Dzieci były zachwycone opowieściami Pana weterynarza. My w ramach podziękowań za poświęcony czas podarowaliśmy bandaże, plastry, koce itp., które z pewnością przydadzą się w leczeniu zwierząt. Tego samego dnia z okazji dnia poczty udaliśmy się na wycieczkę do Urzędu Poczty Polskiej. Bardzo serdecznie przywitała nas Pani Patrycja Benke, która troskliwie się nami zajęła i oprowadziła po różnych zakątkach budynku. Na początku byliśmy w miejscu, gdzie segreguje się listy. Widzieliśmy specjalne półeczki, a także duże worki, w których znajdowały się posortowane listy. Pani Patrycja pokazała nam duży stempel – teraz wiemy, że nazywa się datownik. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy było pomieszczenie dla klientów poczty. Wszystkiego byliśmy ciekawi i zawsze uważnie słuchaliśmy tego, co opowiada nam Pani Patrycja. Teraz wiemy już, że praca na poczcie jest bardzo ciekawa i potrzebna. Na sam koniec naszej wycieczki kupiliśmy pocztówkę, znaczek i napisaliśmy kartkę do naszej szkoły. Kartkę wrzuciliśmy do skrzynki pocztowej. W ramach podziękowań podarowaliśmy dużą kartkę pocztową, którą wykonały nasze dzieci.

Joanna Osińska

WIZYTA NA POCZCIE ORAZ W GABINECIE WETERYNARYJNYM