ŚLUBOWANIE KLASY I – PASOWANIE NA UCZNIA

Utworzono dnia 28.10.2019

24 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość  - Pasowanie  na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Bukowskiego.

Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście Państwo Maria i Władysław Ornowscy z Fundacji „Pan Władek” oraz rodzice.  Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny. Z zaangażowaniem i przejęciem recytowali wierszyki, a także  śpiewali radosne piosenki.  Zdali wspaniale swój pierwszy egzamin.

Następnie  Pani Dyrektor Wiesława Niedzielska pasowała każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie. Po pasowaniu uczniowie ślubowali na sztandar szkoły. Obiecali być dobrymi uczniami naszej szkoły.

Potem nowo powołani uczniowie złożyli podpisy na Akcie Ślubowania poprzez naniesienie odcisków swoich palców.

Pani Dyrektor oraz Prezes Fundacji „Pan Władek” złożyli nowo powołanym uczniom serdeczne życzenia i gratulacje. Pełnoprawni uczniowie otrzymali w prezencie od Wójta Gminy Trąbki Wielkie roboty, pamiątkowe dyplomy, od klasy III ołówki i słodycze oraz od rodziców kolorowe  rożki obfitości.

Na koniec uczestników biorących udział w uroczystości rodzice zaprosili na słodki poczęstunek.

Alicja Neuműller

PASOWANIE NA UCZNIA