ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Utworzono dnia 07.10.2018

Dnia 05 października 2018 roku do naszej szkoły przyjechali goście z Gdyni. Byli to uczniowie klas II i III wraz z nauczycielami z zaprzyjaźnionej szkoły nr 7 z Gdyni. Pogoda tego dnia była piękna, świeciło słońce, na niebie płynęły chmury, ale na szczęście nie padało. Było dość ciepło, czasami wiał całkiem silny wiatr, który cały czas przypominał, że to już jesień.

Ok. godz. 930 pani dyrektor Wiesława Niedzielska powitała oczekiwanych gości. Potem uczniowie z Gdyni i z klasy III naszej szkoły zostali podzieleni na trzy grupy:

- I grupa – LAS I - las, gospodarstwo – Drzewina, Pawłowo – odpowiedzialna p. Mariola Jankowska,

- II grupa – POLE - pole golfowe, plac zabaw – Postołowo, Cząstkowo – odpowiedzialna p. Alicja Neuműller,

- III grupa – LAS II - las, pomnik – Graniczna Wieś – odpowiedzialny p. Bogdan Janiak.

Celem nadrzędnym spotkania było pokazanie ciekawych miejsc w naszej gminie. Dzieci podczas lekcji w terenie obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią w lesie i na polu, poznawały w praktyce faunę i florę lasów, a także piętrową budowę lasu. Gdyby zachowywały się cicho, mogłyby nawet mieć szczęście zobaczyć jakiegoś mieszkańca lasu. Grupa I odwiedziła również gospodarstwo rolne w Pawłowie. Uczniowie z grupy II  zwiedzali Pole Golfowe w Postołowie, gdzie zobaczyli sprzęt golfisty oraz poznali zasady gry w golfa. Oprócz tego kopali piłkę nożną do niebieskiej chorągiewki, żeby wpadała do dołka. Potem bawili się na placu zabaw w Postołowie. Grupa III odwiedziła także miejsce pamięci narodowej w Granicznej Wsi.

Po zajęciach terenowych wszystkie grupy wróciły do szkoły na ciepłą i smaczną grochówkę. Następnie po obiedzie poszły na szkolny plac zabaw, na którym przygotowanych było kilka atrakcji. A tam na uczniów czekała wielka, słodka niespodzianka pod postacią pysznych ciast upieczonych przez ich mamy. Z przyjemnością próbowali ziemniaków pieczonych w ognisku przez p. Wiesława Kosikowskiego.  Kolejną rewelacją były rowery i wózki, na których jeździli do woli. Z miłą chęcią grali w piłkę nożną. Zabawy i gry na świeżym powietrzu bardzo podobały się naszym wyjątkowym gościom.

Atmosfera tego dnia była wspaniała. Pani dyrektor pożegnała miłych i sympatycznych gości z Gdyni i zaprosiła do nas za rok. Wszyscy w dobrych humorach wyjechali ok. godz. 1430 do domów.

Bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji naszego święta p. Alinie Rzeszewicz, p. Michałowi Studzińskiemu, p. Mariuszowi Filochowskiemu, p. Romanowi Bogdanowiczowi oraz cudownym mamusiom naszych uczniów za upieczenie wyśmienitych ciast.

Alicja Neuműller

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA