WYCIECZKA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KLAS I-IV DO WIELKIEJ FABRYKI ELFÓW W GDAŃSKU

Utworzono dnia 08.12.2019

03.12.2019r. odbyła się wycieczka oddziału przedszkolnego i klas I-IV do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku. W tym roku dzieci mogły na własne oczy przekonać się, jak wygląda praca elfów przed świętami. Zaraz po przyjeździe przywitał nas Elf ubrany w przepiękny zielono – czerwony elfowy strój. Zaprowadził nas do budynku w którym mieściła się Wielka Fabryka Elfów i zaprosił do zwiedzania. W pierwszej kolejności wysłuchaliśmy historii Elfa Ważniaka. Następnie mieliśmy do wykonania 10 wyjątkowych zadań w których musieliśmy pomóc Elfom w świątecznych przygotowaniach oraz odnalezieniu św. Mikołaja. Zadania wzbudziły sporo emocji. Budowaliśmy wspólnie najwyższą wieżę z drewnianych klocków, zbijaliśmy interaktywne prezenty kulkami, jeździliśmy na reniferach, skakaliśmy po dmuchanych domkach Elfów. Później pisaliśmy list do Świętego Mikołaja, wrzucaliśmy je do specjalnych czerwonych skrzynek. Na koniec czekała nas niespodzianka. Elfy zaprowadziły nas do samego Świętego Mikołaja. W pięknym pokoju, przy kominku obok choinki siedział sam Święty Mikołaj. Uśmiechał się serdecznie i zapraszał nas do siebie. każdy z nas mógł z nim osobiście porozmawiać i powiedzieć o wymarzonym prezencie. Mikołaj podziękował nam za pomoc Elfom w Wielkiej Fabryce Zabawek i wręczył dyplom za pomoc w uratowaniu świąt, książeczki oraz płyty z piosenkami. To był wspaniały dzień. Jesteśmy pewni, że Mikołaj postara się spełnić nasze życzenia. My też życzyliśmy Mikołajowi wesołych i spokojnych świąt. Niech odpocznie po ciężkiej pracy. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

Joanna Osińska

WYCIECZKA DO FABRYKI ELFÓW