ZAKOŃCZENIE AKCJI "NIEJEST KOLOROWO"

Utworzono dnia 19.11.2018

Uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w 4 edycji akcji „Nie jest kolorowo”. Jest to  akcja charytatywna przeprowadzana przez Stowarzyszenie Traugutt.org na terenie województwa pomorskiego.

Nie wszystkie dzieci w polskich szkołach i przedszkolach na Wileńszczyźnie mają kolorowo - potrzebują kredek, zeszytów, piórników, mazaków, bloków rysunkowych, plecaków, plasteliny, wycinanek, kolorowanek, czyli wszystkiego tego, co niezbędne do nauki i zabawy w pierwszych latach nauki. Dlatego też celem zbiórki były wszelkie przybory szkolne, które zostaną przekazane dzieciom polskich placówek edukacyjnych na Wileńszczyźnie.

Za udział w akcji otrzymaliśmy podziekowanie od Stowarzyszenia "Traugutt".

Joanna Bartkowiak-Zwarra

Elżbieta Jasiak

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za włączenie się do owego projektu. Dzięki Państwa pomocy udało nam się zebrać: 33 bloki, 66 zeszytów, plecak, 42 długopisy, 42 ołówki, 12 plastelin,  8 farb plakatowych, 6 piórników, 5 opakowań kredek świecowych, 9 opakowań kredek ołówkowych, 7 kompletów pisaków, 12 klejów, a także nalepki na zeszyty, temperówki, gumki, zakreślacze, karteczki samoprzylene, zestwy kreślarskie, nożyczki, pędzle, pastele, zestaw spinaczy.

Wolontariuszki z klasy VIII - Dominika Budych i Dominika Janiszewska

podczas pakowania przyborów szkolnych: