ORGANIZACJE SZKOLNE

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Samorząd  Uczniowski  działa w szkole ponad 50 lat. Do tradycji weszło organizowanie imprez takich jak: ślubowanie klasy pierwszej, Dzień Edukacji Narodowej, jasełka, Dzień Wiosny, Dzień Dziecka. Co roku przeprowadzane są wybory do samorządu, poprzedzone kampanią wyborczą, spotkaniami z kandydatami, akcją plakatową.
Samorząd Uczniowski pracuje i bierze udział w akcjach charytatywnych, współorganizuje imprezy środowiskowe dla seniorów, spotkania z Panią Muzyką.

Opiekunem Samorządu Szkolnego jest pani Justyna Jasińska.

ŚWIETLICA SOCJOTERAPEUTYCZNA

Do świetlicy uczęszcza ok.40 dzieci. Głównym celem zajęć jest indywidualna obserwacja, socjoterapia dzieci oraz indywidualna korekta postaw.
Celem zajęć w świetlicy jest:

•  wypracowanie przez wychowawców środków kompensujących.
  • proces  socjalizacji – przystosowanie do życia społecznego, reguł zachowania, współdziałanie w grupie.
  • utrwalanie nabytych postaw, modeli zachowań aż do całkowitej interriolizacji.

Zajęcia odbywają się w formach dostosowanych do każdego dziecka. Służą temu zadaniu gry, sprzęt sportowy, sprzęt kuchenny.
Ważną umiejętnością nabywaną w świetlicy jest dostrzeganie drugiego człowieka, nabywanie umiejętności dogadywania się.
W świetlicy oprócz normalnych codziennych zajęć organizujemy różnego rodzaju imprezy:

• pożegnanie karnawału
  • walentynki
  • powitanie wiosny
  • wielkie podchody – Dzień Dziecka

W świetlicy jest udzielana wszechstronna pomoc rodzinom i dzieciom ze strony pedagogów i psychologa. Niezwykle ważnym elementem jest prowadzona terapia plastyczna, muzyczna, teatralna. Wokół świetlicy zawsze skupiają się ludzie dobrej woli, pomagający nam w sytuacjach kryzysowych (wyjazd na Olimpiadę dla niepełnosprawnych do Pruszcza).
Od ludzi dobrej woli otrzymujemy pomoc żywieniową. Szczególne uznanie należy się Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

SZKOLNE KOŁO CARITAS

Szkolne Koło Caritas Archidiecezji Gdańskiej zostało powołane 30 września 2009r. Opiekunem jest Pani Aleksandra Michalska.

Celem SK CARITAS jest:

-uwrażliwienie na potrzeby innych osób,

-kształtowanie właściwych postaw wobec osób niepełnosprawnych