Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie

UDZIAŁ W KONKURSACH 2018/2019

KONKURSY I ZAWODY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie

 

 

LP.

 

 

NAZWA KONKURSU

RANGA

(szkolny, gminny, powiatowy, wojewódzki, ogólnopolski, międzynarodowy)

 

ZAJĘTE MIEJSCE

 

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

KLASA

 

NAUCZYCIEL PROWADZĄCY

1. 

Kangur Matematyczny

międzynarodowy

Najlepszy wynik w szkole

Wiktor Lewandowski (VIII)

Elżbieta Jasiak

2. 

Konkurs Logicznego Myślenia

ogólnopolski

tytuł EKSPERTA LOGICZNEGO MYŚLENIA

Kinga Pozorska (VI)

Elżbieta Jasiak

3. 

Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Wygraj Szansę”

ogólnopolski

udział

Anna Morawska (VII)

Janusz Beyer

4. 

Ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo „Jak nie czytam, jak czytam”

ogólnopolski

udział

Kl. IV-VIII

Joanna Bartkowiak-Zwarra

5. 

Ogólnopolska akcja

"REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ"

ogólnopolski

udział

cała szkoła

Wiesława Niedzielska

6. 

VI Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Bohaterowie Polskiego Podziemia Niepodległościowego”

wojewódzki

I miejsce

 

Jan Jankowski (I)

 

Małgorzata Brembor

Ewa Armatowska

7. 

VI Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Żołnierze Wyklęci w poezji”

wojewódzki

I miejsce

Dominika Budych (VIII)

Joanna Bartkowiak-Zwarra

8. 

VI Wojewódzki Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Żołnierze Wyklęci w pieśni”

wojewódzki

I miejsce

II miejsce

Anna Morawska (VII)

Aleksandra Gajewska (VIII)

Janusz Beyer

9. 

Igrzyska Dzieci w drużynowych biegach przełajowych

wojewódzki

Udział w finale wojewódzkim

Justyna Olszewska

Bogdan Janiak

10. 

"Dla Niepodległej – Piękny Powiat Gdański" - Powiatowy  Konkurs Plastyczny 

powiatowy

wyróżnienie

Lidia Gliszczyńska (VII)

Ewa Armatowska

11. 

Konkurs Szczęśliwy dom, szczęśliwa rodzina

powiatowy

I miejsce

II miejsce

wyróżnienie

za udział

Filip Michalak (II)

Alan Bednarski (0)

Oliwia Jereczek (II)

Nina Gliszczyńska (III)

Cezary Owczarek (III)

Dawid Czyż (III)

 

Ewa Armatowska

12. 

IX Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Z książką na TY”

powiatowy

III miejsce

I miejsce

I miejsce

Kinga Pozorska (VI)

Wiktoria Czyż (VII)

Aleksandra Gajewska (VIII)

Joanna Bartkowiak-Zwarra

13. 

XX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Zygmunta Bukowskiego

powiatowy

I miejsce

II miejsce

Wiktoria Czyż (VII)

Weronika Krakała (IV)

Joanna Zwarra

Joanna Drągowska

14. 

Igrzyska Dzieci w drużynowych biegach przełajowych

powiatowy

II miejsce

Justyna Olszewska

Bogdan Janiak

15. 

Rejonowy etap kuratoryjnego konkursu z matematyki

powiatowy / rejonowy

udział

Wiktor Lewandowski (VIII)

Elżbieta Jasiak

16. 

Rejonowy etap kuratoryjnego konkursu z j. angielskiego

powiatowy / rejonowy

udział

Aleksandra Gajewska (VIII)

Dawid Klein

17. 

Gminny Konkurs Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych

gminny

I miejsce

Anna Morawska (VII)

Janusz Beyer

18. 

XI Gminny Konkurs Informatyczny „KARTKA Z MOJEJ MIEJSCOWOŚCI”

gminny

II miejsce (kategoria klasy VIII                          i oddziały gimnazjalne)

 

Wyróżnienie (kategoria kl. IV-VI)

Igor Zybała (VIII)

 

 

Amelia Jankowska (Va)

Elżbieta Jasiak

19. 

Gminne Eliminacje Programu Estradowego „Wygraj szansę”

gminny

I miejsce

Anna Morawska (VII)

Janusz Beyer

20. 

Konkurs recytatorski Jan Brzechwa w słowie i obrazie

gminny

wyróżnienie

Agnieszka Wójtowicz (0)

Joanna Osińska

21. 

Konkurs plastyczny Jan Brzechwa w słowie i obrazie

gminny

II miejsce

Jan Morawski (0)

Joanna Osińska

22. 

Konkurs recytatorski „ Pieśni i wiersza patriotycznego”

gminny

II miejsce

Jan Morawski (0)

Joanna Osińska

23. 

Konkurs BRD Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

gminny

V miejsce

Grupa 4-osobowa

Artur Szwartz (Va)

Bartosz Pakulski (Va)

Klaudia Pakulska (VI)

Kinga Pozorska (VI)

Ewa Armatowska

24. 

XIX Gminny Konkurs Ortograficzny

gminny

 

II miejsce

II miejsce

II miejsce

II miejsce

Filip Knut (II)

Katarzyna Gajewska (V)

Kinga Pozorska (VI)

Róża Fischer (VII)

Ewa Armatowska

Joanna Bartkowiak-Zwarra

25. 

VIII Gminny Konkurs Fotograficzny        „MOJE SPOTKANIE Z PRZYRODĄ  GMINY TRĄBKI WIELKIE – LAS W OBIEKTYWIE”

gminny

I miejsce

III miejsce

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

Wiktoria Czyż (VII)

Maria Gajewska (VII)

Julian Filochowski (IV)

Kinga Pozorska (VI)

Martyna Rolińska (VII)

Dorota Lubiejewska-Skiba

26. 

Igrzyska młodzieży szkolnej w halową piłkę nożną

gminny

III miejsce

VII-VIII

Bogdan Janiak

27. 

Igrzyska Dzieci w drużynowych biegach przełajowych

gminny

II miejsce

Justyna Olszewska (IV)

Bogdan Janiak

28. 

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych

gminny

II miejsce

VI-VIII

Bogdan Janiak

29. 

Gminne Igrzyska Młodzieży

Futsal dziewcząt

gminny

III miejsce

V-VIII

Bogdan Janiak

30. 

Gminne Igrzyska Młodzieży

Futsal chłopców

gminny

III miejsce

V-VIII

Bogdan Janiak

31. 

Konkurs plastyczny Twórczość Naszego Patrona Z. Bukowskiego

szkolny

I miejsce

III miejsce

wyróżnienie

20 nagród

Jan Morawski (0)

Dawid Czyż (III)

Agata Olszewska (III)

Klaudia Pakulska (VI)

Adrian Wróblewski (Va)

Amelia Jankowska (Va)

Mateusz Kempik (VII)

Adrian Wilczewski (VII)

Mateusz Studziński (IV)

Paweł Animucki (IV)

Paweł Bednarski (IV)

Jagoda Bogdanowicz (IV)

Fabian Gawęcki (IV)

Fabian Lubiński (IV)

Borys Orzechowski (IV)

Lena Rogalska (IV)

Marcin Wicki (IV)

Wiktoria Owczarek (Va)

Zuzanna Armatowska (Vb)

Natalia Szolle (Va)

Ewa Armatowska

Małgorzata Brembor

32. 

Szkolny konkurs na plakat dotyczący Patrona Szkoły Zygmunta Bukowskiego

szkolny

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Aleksandra Gajewska (VIII)

Thomas Prokop (VI)

Anna Morawska (VII)

Joanna Bartkowiak-Zwarra

33. 

Konkurs plastyczny Kartka Bożonarodzeniowa

szkolny

I miejsce

 

 

 

 

II miejsce

 

 

 

 

 

III miejsce

 

 

Jan Morawski (0)

Natalia Chojnacka (I)

Daria Fischer (II)

Mateusz Karasek (III)

 

Daria Chojnacka (0)

Jan Rogalski (I)

Patrycja  Plichta (II)

Dawid Czyż (III)

 

Alan Bednarski (0)

Zuzanna Dębowska (I)

Szymon Kępka (II)

Agata Olszewska (III)

Alicja Neumuller

Ewa Armatowska


 


 

 

KONKURSY I ZAWODY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 


SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LOGICZNEGO MYŚLENIA

Kinga Pozorska, uczennica klasy VI, otrzymała tytuł

EKSPERTA LOGICZNEGO MYŚLENIA

za zajęcie XIV miejsca w konkursie ogólnopolskim.


GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

W Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu 23 maja 2019 r. odbył się XIX Gminny Konkurs Ortograficzny. Naszą szkołę reprezentowali następujące uczniowie:

klasa II – Filip Knut (II miejsce w kategorii klas II)

klasa IV – Julian Filochowski

klasa V – Katarzyna Gajewska (II miejsce w kategorii klas V)

klasa VI – Kinga Pozorska (II miejsce w kategorii klas VI)

klasa VII – Róża Fischer (II miejsce w kategorii klas VII)

klasa VIII – Aleksandra Gajewska.

 

 

 


SUKCESY W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM
 
"Szczęśliwy dom, szczęśliwa rodzina"
 
 Gloria Gliszczyńska kl. V - wyróżnienie
 Oliwia Jereczek kl. II - wyróżnienie
 Filip Michalak kl. II - I miejsce
Alan Bednarski kl. 0 - II miejsce
 
 

SUKCES W GMINNYM KONKURSIE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

 

Dnia 02.04.2019r. w przedszkolu w Łęgowie odbył się gminny konkurs „Pieśni i Wiersza Patriotycznego”, w którym wychowanek oddziału przedszkolnego Jaś Morawski zajął II miejsce za wiersz Czesława Janczarskiego „Co to jest Polska?”.


 

SUKCES W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada 1 marca, w Szkole Podstawowej nr 65 im. Alfa Liczmańskiego w Gdańsku odbyły się trzy konkursy. Konkursy objęte zostały honorowym patronatem:

  • Okręgu Pomorskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej,
  • Okręgu Pomorskiego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych,
  • Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”,
  • Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.

Konkursy mają na celu: odkrywanie bohaterskich losów Żołnierzy Wyklętych, ocalenie od zapomnienie bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego, popularyzowanie nieznanych powszechnie utworów poetyckich przedstawiających żołnierzy skazanych na zapomnienie oraz integrowanie i nawiązywanie współpracy między szkołami.

27 lutego 2019 roku odbył się VI Wojewódzki Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Żołnierze Wyklęci w pieśni”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice najstarszych klas – VII i VIII. Anna Morawska wykonała pieśń pt. „Za wolność”, a Aleksandra Gajewska utwór pt. „Idziemy w noc”. W kategorii soliści klas V-VIII i gimnazjum Anna Morawska zajęła I miejsce, a Aleksandra Gajewska zajęła II miejsce.

Tego samego dnia odbył się także VI Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Żołnierze Wyklęci w poezji”. Podobnie jak w Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej, naszą szkołę reprezentowały uczennice najstarszych klas. Dominika Budych recytowała wiersz pt. „Polscy bandyci”, a Wiktoria Czyż utwór Józefa Relidzyńskiego pt. „Pożegnanie”.  W kategorii klas VII-VIII i gimnazjum I miejsce zajęła Dominika Budych.

28 marca ogłoszono wyniki VI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Bohaterowie Polskiego Podziemia Niepodległościowego”. Uczeń klasy I Jan Jankowski w kategorii klas 0-III zdobył I miejsce.

Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów i życzymy dalszych sukcesów.

 


IX Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Z książką na Ty”

Od 5 do 7 lutego 2019r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku – Filia w Pruszczu Gdańskim odbył się pierwszy etap IX Powiatowego Konkursu Czytelniczego   "Z książką na Ty” –„Piękne czytanie”. Naszą szkołę reprezentowali:

klasa I – Paulina Buławska

klasa II – Szymon Kępka

klasa III – Dawid Czyż

klasa IV – Jakub Żmijewski

klasa V – Katarzyna Gajewska

klasa VI – Kinga Pozorska

klasa VII – Wiktoria Czyż

klasa VIII – Aleksandra Gajewska.

Jest nam niezwykle miło poinformować, że trzy uczennice naszej szkoły zostały laureatkami owego konkursu. Kinga Pozorska zajęła III miejsce, Wiktoria Czyż i Aleksandra Gajewska w swojej kategorii wiekowej zajęły I miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantkom.


SUKCES MUZYCZNY

7 stycznia 2019r. w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych.
Miło nam pionformować, że ucz. kl.VII Anna Morawska zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VIII. Gratulacje!

 


SUKCESY W KONKURSACH KURATORYJNYCH

Miło nam poinformować, że uczennica kl.VIII Aleksandra Gajewska zakwalifikowała się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu z Jezyka Angielskiego,

natomiast Wiktor Lewandowski, uczeń klasy VIII zakwalifikował się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki.

Kolejne etapy konkursów odbęda się w styczniu 2019r.

 


SUKCESY SPORTOWE

   


SUKCES MUZYCZNY

Anna Morawska - uczennica klasy VII, w dniu 16 października 2018r. brala udział w Gminnych Eliminacjach Programu Estradowego pt. "Wygraj szansę" i zajęła I miejsce. Ania  reprezentowała Gminę Trąbki Wielkie w Ogólnopolskim etapie tego programu, który odbył się 30.10.2018r. w Gdyni. W nagrodę wraz z laureatką na finał pojechała 20 osobowa grupa uczniów z naszej szkoły. Anię do konkursu przygotowywał nauczyciel muzyki p. Janusz Beyer.

We wtorek 30 października 2018r. Anna Morawska reprezentowała gminę Trąbki Wielkie w finale ogólnopolskiego konkursu wokalnego "Wygraj Szansę" organizowanego przez Agencję Telewizyjno – Reklamową TV - MEDIA z Łodzi.
Konkurs odbył się w sali koncertowej Portu Gdynia i wzięło w nim udział 22 uczestników z województwa pomorskiego, wyłonionych we wstępnych eliminacjach.

Ania pomimo tremy i wysokiego poziomu konkursu, dzielnie zaprezentowała się na scenie, wspierana dopingiem uczniów klas VI i VII, którzy pojechali do Gdyni kibicować naszej uczennicy. Życzymy Ani dalszych sukcesów w kolejnych konkursach wokalnych.

 

 


SUKCES PLASTYCZNY

Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim i  Pedagpgiczna  Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku zorganizowała

Powiatowy  Konkurs Plastyczny  "DLA NIEPODLEGŁEJ – PIĘKNY POWIAT GDAŃSKI", w którym nasza uczennica Lidia Gliszczyńska zdobyła wyróżnienie.

Dyplom i nagrodę odebrała 17 października 2018r. Gratulujemy!

 


 

SUKCES SPORTOWY

 


SUKCES SPORTOWY

26 września 2018r. uczniowei klas V-VIII wzięli udział w Gminnych Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się w SP w Sobowidzu.

Nasze dzieci godnie reprezentowały szkołę, zajmując wysokie miejsca.

Dziewczyny z grupy młodszej zajęły 3 miejsce, a dziewczyny starsze 2 miejsce ulegając jedynie klasom gimnazjalnym.

GALERIA DYPLOMÓW

 

ZAŁĄCZNIKI:

								

SPIS KONKURSÓW-ROK SZKOLNY 2018/2019

Utworzono dnia 02.07.2019, 19:20

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

OGÓLNOPOLSKA AKCJA EDUKACYJNA

LEPSZA SZKOŁA

PROJEKT EDUKACYJNY

Nie jest kolorowo

ZACZYTANI

 

sowa