BURSZTYNOWA PRZYGODA

Utworzono dnia 29.05.2017

W poniedziałek 22 maja uczniowie klas IIIa, IIIb oraz klasy IV uczestniczyli w wycieczce do Mikoszewa. W tym dniu pogoda była dla nas łaskawa, świeciło piękne słońce a temperatura przekroczyła magiczne 20 stopni, więc humory dopisywały zarówno uczniom jak i nauczycielkom. Swoją przygodę z bursztynami rozpoczęliśmy w Akademii Bursztynów, która znajduje się na skraju lasu, w pobliżu rezerwatu przyrody. Dzieci wysłuchały informacji na temat powstawania bursztynów a także ich wykorzystania. Kolejnym etapem  było szlifowanie otrzymanych bursztynów i nadawanie im odpowiednich kształtów. Kiedy wiedzieliśmy już wszystko na temat bursztynów, przystąpiliśmy do najważniejszej części wycieczki, czyli do gry terenowej. Otrzymaliśmy urządzenia GPS, mapy z zaznaczonymi punktami orientacyjnymi oraz wykrywacze metali. Naszym zadaniem było odnalezienie 3 bursztynów ukrytych w lesie. Poszukiwania skończyły się sukcesem. Wszystkie klasy wykazały się świetną orientacją w terenie oraz umiejętnością posługiwania się mapą oraz narzędziami GPS. To była wspaniała przygoda.

Milena Kopycka