SUKCESY UCZNIÓW

SUKCES W WOJEWÓWDZKIM KONKURSIE Z JĘZYKA POLSKIEGO

W grudniu 2019r. odbył się drugi etap (rejonowy)

Uczennica klasy VIII Róża Fischer przeszła do etapu wojewódzkiego.

GMINNY MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

9 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej w Kłodawie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dziewicząt. W zawodach zmagało się pięć drużyn ze wszystkich szkół w gminie Trąbki Wielkie. Dziewczęta z naszej szkoły wspaniale zaprezentowały się na turnieju zdobywając puchar za zajęcie trzeciego miejsca. Ponadto nasza uczennica Justyna Olszewska zdobyła prestiżowy tytuł najlepszej zawodniczki turnieju. Serdecznie gratulujemy i życzymu dalszych sukcesów.

SUKCES W WOJEWÓWDZKIM KONKURSIE Z JĘZYKA POLSKIEGO

W październiku odbył się w naszej szkole pierwszy (szkolny) etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego. Przystąpiły do niego uczennice klasy VIII. Dwie z nich przeszły do kolejnego etapu (rejonowego). 6 grudnia Wiktoria Czyż i Róża Fischer pojechały do Kartuz, by tam zmagać się z zadaniami dotyczącymi nauki o języku, ortografii, literatury. Uczennice przez dwa miesiące intensywnie przygotowywały się do tego konkursu, czytały dodatkowe teksty. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na wyniki, które poznamy 20 grudnia.

4 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie odbył się XVI Gminny Konkurs Kolęd i Piosenki Bożonarodzeniowej.

Uczennica klasy VIII Anna Pelewska zdobyła II miejsce w kategorii klas IV-VIII. Gratulacje!

SUKCESY MATEMATYCZNE

4 października to IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Z tej okazji w klasach IV - VIII zostali wyłonieni Mistrzowie Tabliczki Mnożenia:

Mistrz Tabliczki Mnożenia w klasie IV - Stanisław Bobkowski

Mistrz Tabliczki Mnożenia w klasie V - Lena Rogalska