SUKCESY UCZNIÓW

SUKCESY  W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE "KANGUR MATEAMTYCZNY"

W tym roku szkolnym konkurs "Kangur Matematyczny 2020" odbył się w formoe elektronicznej.

Nie wszyscy zgłoszeni uczniowie ukończyli test w danym terminie. Nalepisi z nich otrzymali wyróżnienia.

Oto nazwiska naszych wyóżnionych matematyków:

Daria Fischer, ucz. kl.III

Stanisław Bobkowski, ucz. kl.IV

Julian Filochowski, ucz. kl. V

Róża Fischer, ucz. kl. VIII

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły przystąpili pierwszy raz do konkursu pt. „Wielka Liga Czytelników.”

W konkursie tym łącznie wzięło udział 26 uczniów  z klas I-VIII. Każdy uczestnik miał do przeczytania 10 książek plus książkę kwalifikacyjną. Do każdej przeczytanej książki należało uzupełnić test z treści wiedzy o książce.

Spośród blisko 2 tysięcy uczestników miano mistrza powiatu z naszej szkoły uzyskała Róża Fischer, ucz. kl.VIII.

Tytuł II-go wicemistrza przypadł Zofii Bobkowskiej, ucz. kl. VI, natomiast specjalne wyróżnienie za uczestnictwo dostała Daria Fischer, ucz. kl.III.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Szkoła Podstawowa nr 65 im. Alfa Liczmańskiego  w Gdańsku

po raz siódmy zorganizowała konkurs: piosenki, plastyczny i recytatorski.

Uczniowie naszej szkoły, przygotowując się do udziału

mogli odkryć bohaterskie losy Żołnierzy Wyklętych,

rozwijać kreatywność i zainteresowania twórcze.

Praca i trud zostały dostrzeżone i nagrodzone.

Nasi wychowankowie 3 marca 2020r. odebrali dyplomy i nagrody:

Wiktoria Czyż (klasa VIII)  I miejsce

w VII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Żołnierze Wyklęci w poezji” (kategoria: klasy VII-VIII);

Stanisław Bobkowski, Dawid Czyż, Cezary Owczarek (klasa IV)  III miejsce

w VII Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Żołnierze Wykleci Zawsze w Pamięci”  (kategoria: zespół);

Dawid Czyż (klasa IV) wyróżnienie

w VII Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Żołnierze Wykleci Zawsze w Pamięci”  (kategoria: soliści kl. 0-IV);

Amelia Jankowska (klasa VIa) wyróżnienie

w VII Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Żołnierze Wykleci Zawsze w Pamięci”  (kategoria: soliści kl. V-VIII);

Jan Jankowski (klasa II) II miejsce

w VII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Bohaterowie Polskiego Podziemia Niepodległościowego” (kategoria: kl. 0-III);

Zofia Bobkowska (klasa VIa) III miejsce

w VII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Bohaterowie Polskiego Podziemia Niepodległościowego” (kategoria: kl. IV-VIII);

Julita Olszewska (klasa II) wyróżnienie

w VII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Bohaterowie Polskiego Podziemia Niepodległościowego” (kategoria: kl. 0-III).

SUKCES W WOJEWÓWDZKIM KONKURSIE Z JĘZYKA POLSKIEGO

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Róża Fischer (klasa VIII)

została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2019/2020.

XV MEGAOLIMPIADA WIEDZY

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Po feriach zimowych w Gdańskiej Szkole Podstawowej „Lingwista” odbyła się Megaolimpiada Wiedzy w której wzięli udział reprezentacje uczniów klasy II, III i oddziału przedszkolnego. Celem konkursu była aktywizacja, rozwijanie zainteresowań oraz promowanie dzieci uzdolnionych.

Konkurs był podzielony na kategorie w których reprezentowali naszą szkołę następujący uczniowie :

Wiedza ogólna – oddział przedszkolny

• Aurelia Pleskacz

• Agnieszka Wójtowicz

Konkurs matematyczno – przyrodniczy

• Zuzanna Fangrat klasa II

• Jan Rogalski klasa II

• Filip Michalak klasa III

• Robert Piernicki klasa III

Konkurs ortograficzny

• Paulina Buławska klasa II

• Natalia Chojnacka klasa II

• Szymon Kępka klasa III

Konkurs z języka angielskiego

• Jan Rogalski klasa II

• Filip Knut klasa III

• Martyna Lis klasa III

Laureatką konkursu w swojej kategorii została Aurelia Pleskacz z oddziału przedszkolnego otrzymując za rozwiązanie testu 93%. Pozostali uczniowie wykazali się dużą wiedzą, umiejętnościami i otrzymali wysoką punktację za swoją pracę.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Brembor Małgorzata

GMINNY MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

9 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej w Kłodawie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dziewicząt. W zawodach zmagało się pięć drużyn ze wszystkich szkół w gminie Trąbki Wielkie. Dziewczęta z naszej szkoły wspaniale zaprezentowały się na turnieju zdobywając puchar za zajęcie trzeciego miejsca. Ponadto nasza uczennica Justyna Olszewska zdobyła prestiżowy tytuł najlepszej zawodniczki turnieju. Serdecznie gratulujemy i życzymu dalszych sukcesów.

SUKCES W WOJEWÓWDZKIM KONKURSIE Z JĘZYKA POLSKIEGO

W październiku odbył się w naszej szkole pierwszy (szkolny) etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego. Przystąpiły do niego uczennice klasy VIII. Dwie z nich przeszły do kolejnego etapu (rejonowego). 6 grudnia Wiktoria Czyż i Róża Fischer pojechały do Kartuz, by tam zmagać się z zadaniami dotyczącymi nauki o języku, ortografii, literatury. Uczennice przez dwa miesiące intensywnie przygotowywały się do tego konkursu, czytały dodatkowe teksty. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na wyniki, które poznamy 20 grudnia.

4 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie odbył się XVI Gminny Konkurs Kolęd i Piosenki Bożonarodzeniowej.

Uczennica klasy VIII Anna Pelewska zdobyła II miejsce w kategorii klas IV-VIII. Gratulacje!

SUKCESY MATEMATYCZNE

4 października to IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Z tej okazji w klasach IV - VIII zostali wyłonieni Mistrzowie Tabliczki Mnożenia:

Mistrz Tabliczki Mnożenia w klasie IV - Stanisław Bobkowski

Mistrz Tabliczki Mnożenia w klasie V - Lena Rogalska