PODSUMOWANIE XVIII POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI ZYGMUNTA BUKOWSKIEGO

Utworzono dnia 29.05.2017

23 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Zygmunta Bukowskiego. W konkursie udział wzięło 9 uczniów (7 z kategorii szkół gimnazjalnych, 2 z kategorii szkół podstawowych). Uczestnicy recytowali po dwa wiersze – jeden obowiązkowy, wskazany przez organizatorów („Ojczyzna” z tomiku pt. „Kształty wzruszeń” – dla szkół podstawowych  i „Drewniany świat” z tomiku pt. „Ślad istnienia” – dla szkół gimnazjalnych)  i drugi dowolny wybrany z dostępnych w bibliotekach tomików poezji Zygmunta Bukowskiego.

Przy ocenie recytacji komisja brała pod uwagę: płynność, dostosowanie tempa do treści, barwę głosu, intonację oraz ogólne wrażenie artystyczne.

W skład komisji konkursowej weszły Panie:

• Elżbieta Gralak – emerytowana nauczycielka języka polskiego (przewodnicząca),
  • Małgorzata Kaczorowska – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim,
  • Joanna Łabasiewicz - bibliotekarz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Organizatorem konkursu byli:

• Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim,
  • Urząd Gminy w Trąbkach Wielkich,
  • Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich,
  • Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie.

Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Gdańskiego Pana Stefana Skoniecznego, Wójta Gminy Trąbki Wielkie Pana Błażeja Konkola, Dyrektora GOKSiR w Trąbkach Wielkich Pana Leszka Orczykowskiego.

Osoby nagrodzone:

1. Kategoria - szkoły podstawowe:

I miejsceDominika Budych – Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie,

II miejsceJulia Miernik – Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie,

III miejsceJakub Kiciński – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki  w Sobowidzu,

wyróżnienie - Cezary Waszczuk – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Pawła Aeltermanna w Mierzeszynie.

2.  Kategoria - szkoły gimnazjalne:

I miejscePatrycja Heinrich - Zespół Szkół  w Suchym Dębie,

II miejsceNikodem Ostrowski – Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka  w Trąbkach Wielkich.

Po wręczeniu nagród, dyplomów i podziękowań dla nauczycieli wszyscy uczestnicy konkursu, Jury, zaproszeni goście oraz organizatorzy ustawili się do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu   i gorąco zapraszamy do zmagań w przyszłym roku.

POWIATOWY KONKURS POEZJI ZYGMUNTA BUKOWSKIEGO

Utworzono dnia 29.05.2017, 21:40