WYCIECZKA DO KARPACZA, PRAGI I WROCŁAWIA

Utworzono dnia 31.05.2017

W dniach 24-27 maja 2017r. uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawczynią p.Elżbietą Jasiak uczestniczyli  w wycieczce do Karpacza, Szklarskiej Poręby, Pragi oraz Wrocławia, którą zorganizowała p.Dorota Skiba. Razem z nauczycielami i uczniami ze Szkoły Podstawowej  z Trąbek Wielkich oraz z panem Władysławem Ornowskim z Fundacji „Pan Władek” spędziliśmy wiele niezapomnianych chwil.

Od kilku tygodni uczniowie klasy VI żyli tylko wycieczką....i w końcu 24 maja o godzinie 5.30 autokar pełen uśmiechniętych twarzy odjechał w kierunku Poznania. Tam pierwszy dłuższy postój w Poznańskiej Palmiarni, a później deszczowy spacer starówką miasta. Do Karpacza dojechaliśmy o godzinie 21.00. Zjedliśmy pyszną kolację i każdy udał się do przydzielonego pokoju.  Trudno było zasnąć po tak długiej drodze pełnej emocji.

Następnego dnia tuż po śniadaniu udaliśmy się do  kopalni uranu w Kowarach, która wywarła na nas bardzo duże wrażenie. Kolejny punkt wycieczki to wędrówka górska na zamek Chojnik (627 metrów n.p.m.) skąd podziwialiśmy piękne widoki . Równie duże wrażenie wywarł na nas wodospad Szklarka. Niestety nie wystarczyło nam czasu i sił na spacer do wodospadu Kamieńczyk, ponieważ  zarezerwowany mieliśmy wypoczynek w Aquaparku Gołębiewski. Tam naładowaliśmy baterie na tyle, że po zjedzeniu obiadokolacji udaliśmy się na wieczorny spacer, aby zobaczyć pięknie oświetloną Świątynię Wang. Kolejny dzień rozpoczął się wczesną pobudką o godz. 5.30 ponieważ czekała nas długa droga do stolicy Czech, czyli przepięknej Pragi. Pan Krzysiu, który był naszym przewodnikiem, przeprowadził nas przez najważniejsze ulice Pragi. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od  wejścia na Hradczany, gdzie o godz.12.00 zobaczyliśmy zmianę warty oraz Pałac Królewski. Po wizycie w katedrze Św. Wita przeszliśmy na Rynek Starego Miasta przechodząc przez słynny Most Karola.  Spacer po Pradze zakończyliśmy zakupami pamiątek oraz przejazdem metrem praski.

Na wypoczynek udaliśmy się do pensjonatu „Marysieńka” w Lewinie Kłodzkim. Po zjedzeniu kolacji udaliśmy się na dyskotekę…i tam się dopiero działo….wszyscy pomimo zmęczenia bawili się wyśmienicie, dlatego tez Pan Władek nie miał sumienia jej przerywać….i tak tańczyliśmy prawie do północy.

Niestety rano trzeba było wstać…i ruszyć w drogę  powrotną, która prowadziła przez Wrocław – a tam Ogrody Japońskie i Ogród Zoologiczny z Afrykanarium , następnie  spacer Starówką,  poszukiwanie krasnoludków na Rynku i pyszne wrocławskie lody.

W drodze powrotnej nie obyło się bez wizyty w restauracji Mc Donald. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do domu przed godzina 22. Dziękujemy organizatorom za tak udaną wycieczkę – wypełnioną po brzegi atrakcjami!

Uczniowie klasy VI