KOLOROWY TYDZIEŃ-DZIEŃ NA ŻÓŁTO

Utworzono dnia 11.03.2024

Pierwszy dzień z kolorowego tygodnia-dzień na żółto. Kolor żółty to kolor symbolizujący optymizm, energię, impuls, szczęście oraz przyjaźń.

Psychologia koloru żółtego

"Kolor żółty kojarzy się przede wszystkim ze słońcem. Dzięki temu utożsamiamy go z latem, radością, szczęściem, ciepłem, relaksem i podróżami. Wywołuje raczej pozytywne skojarzenia, chociaż może zostać odebrany jako agresywny czy budzący niepokój. Nie bez powodu znaki ostrzegawcze mają właśnie kolor żółty. Trzeba też podkreślić, że żółć jest najjaśniejszym kolorem widzialnego spektrum. Oznacza to, że to właśnie żółty przyciąga naszą uwagę najszybciej, chociaż mogłoby się wydawać, że to czeriweń  jest najbardziej krzykliwa. Ze względu na tę cechę żółty z łatwością zapada w pamięć. Barwa ta przywodzi też na myśl pieniądze, bo żółte jest złoto. Może więc kojarzyć się z majątkiem i luksusem, ale tylko jeśli ma odpowiedni odcień. Im jaśniejszy, tym bardziej uwydatnia się jego związek ze słońcem i radością. Może również pobudzać apetyt"

/ źrodło:www.cyrekcreative.com/blog/kolor-zolty/

Elżbieta Jasiak, Justyna Jasińska