LOGOPEDA RADZI

Utworzono dnia 05.04.2020

LOGOPEDA RADZI

W cyklicznych mini-felietonikach chciałabym dzielić się z Państwem uwagami na temat rozwoju, doskonalenia i korygowania mowy dziecka.

Podstawowym środowiskiem kształtowania myślenia i mowy dziecka jest rodzina. Rozwój tych funkcji przebiega tu samorzutnie w związku z różnorakimi sytuacjami dnia powszedniego. Nie do przecenienia więc są wzorce mowy jakie dziecko wynosi z domu.

Starajmy się więc zwracać uwagę na poprawność i staranność mówienia, rozmawiajmy z dziećmi a także czytajmy im książki (nawet tym dzieciom, które potrafią samodzielnie czytać).

Czytanie dziecku to jeden z największych podarunków, jaki możemy ofiarować. Czytając dziecku zaspokajamy jego potrzeby emocjonalne, wspieramy jego rozwój psychiczny i wzmacniamy jego poczucie własnej wartości. Chwile spędzone na czytaniu wzmacniają więź pomiędzy rodzicem a jego pociechą.

W kolejnym mini-felietoniku zajmę się ćwiczeniami usprawniającymi narządy artykulacyjne.

Życzę zdrowia, cierpliwości i wytrwałości oraz radości z wspólnie spędzonych chwil.

Logopeda – Ewa Wojewódka.